Ankara’daki Hain Saldırıyı Kınıyoruz

18/02/2016 Paylaş:   

Ankara’da meydana gelen hain saldırıyı Türk Kızılayı ailesi olarak kınıyor, insani yardımlarda ön planda olan ülkemizin huzuruna karşı yapılmış olan bu insanlık dışı saldırının amacına ulaşmasına milletimizin müsaade etmeyeceğini biliyoruz.
 
28 asker ve sivil vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain saldırı sonrası alarm durumuna geçen Türk Kızılayı, toplumu yanlış yönlendirmeye çalışanlara engel olmak için devletimizin ilgili organlarıyla iletişime geçmiş ve yaralılarımız tedavilerinin yapıldığı hastanelere kan ürünlerini sevk etmiştir.
 
Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sonrasında Kızılay stoklarında 2 bin 500 ünite kanın kullanıma hazır tutulduğunu ve hastanelerden gelen taleplerin anında karşılandığını söyleyen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, terör saldırısının ardından hastanelere ilk etapta 461 ünite kan gönderildiğini ifade etti.
 
Adli Tıpta Bekleyiş Sürüyor
 
Hain saldırının olduğu anda Türkiye genelinde Kızılay stoklarında 20 bin 512 ünite kan bulunduğuna işaret eden Akar, “Bu kanların bir kısmı Ankara'ya getirildi. Kızılay olarak ayrıca saldırının hemen ardından 10 afet personeli, birer haberleşme, afet müdahale ve seyyar ikram aracıyla hareket etmiş, Keçiören Adli Tıp Kurumu önünde hizmet vermeye başlanmıştır” dedi.
 
Ankara genelindeki çeşitli hastanelerde tedavileri devam eden yaralılar için gerekli olabilecek kan ürünlerini stoklarında hazır bekleten Türk Kızılayı, Keçiören Adli Tıp Kurumu’na gelen şehit yakınları için de hizmetini sürdürüyor.
 
Türk Kızılayı olarak hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.