Siirt Şubesi’nden “Sevgi Mağazası”

18/02/2016 Paylaş:   

Üniversiteler bünyesinde açtığı ücretsiz giyim mağazalarıyla dikkat çeken Türk Kızılayı şubelerine bir yenisi daha eklendi. Son olarak Siirt Şubesi de Sevgi Mağazası açarak üniversiteli gençlerin ücretsiz olarak kıyafet alabilme imkanı tanıdı.
 
Üniversitenin merkez yerleşkesinde oluşturulan mağazanın açılışını Vali Mustafa Tutulmaz, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık ve Şube Başkanı Yener Tanık birlikte yaptı.
 
Üniversite yönetimi tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerin giyim ihtiyaçlarını Türk Kızılayı Sevgi Mağazasından ücretsiz karşılayacaklarını belirten Şube Başkanı Yener Tanık, içinde 10 bin parça giyim eşyasının bulunduğu Sevgi Mağazası'ndan, belirlenen limitler doğrultusunda öğrencilerin istedikleri ürünleri ücretsiz olarak alabileceklerini söyledi.
 
Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık ise, “Kızılay 150 yıldır düşenin dostu olmaya çalışıyor. Türkiye’nin her noktasından kan bağışı alarak Türkiye’de yaklaşık bin 500 hastaneye, ihtiyaç sahibi olan hastalarımıza kanlarını temin etmeye gayret ediyor. Yılda yaklaşık 2 milyon ünite kan temin edip güvenli bir şekilde insanlarımıza ulaştırıyoruz. Kızılay Türkiye’deki afet planında da beslenmenin ana çözüm ortağıdır. Barınma noktasında da AFAD’a yardımcı çözüm ortağıdır” diyerek, Kızılay çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi.