Şubeler “Güçlü Kızılay” İçin Muş’ta Toplandı

25/02/2016 Paylaş:   

“Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” temalı bölge toplantılarının dördüncüsü Muş’ta yapıldı. Muş ve çevre illerden gelen şubelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı ve sonrasında yapılan çalıştayda Türk Kızılayı’nın 2020 Hedefleri ve stratejik planı değerlendirildi.
 
Muş, Erzurum, Kars, Ağrı, Hakkari, Bingöl, Bitlis, Iğdır ve Van’daki Türk Kızılayı şubelerinin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Muş’ta gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Muş Şubesi Başkanı ve aynı zamanda Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi olan Cengiz Koç yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Teftiş Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kırcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen bölge toplantısından önce ildeki yerel makamlarla bir dizi toplantılar gerçekleştirildi.
 
Kızılay heyetinin ilk ziyareti Muş Valisi Seddar Yavuz’a oldu. Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Yavuz, Kızılay’ın il genelinde yaptıklarını da takdirle karşıladığını söyleyerek, Valilik olarak her alanda Kızılay’a destek vereceklerini belirtti. Sonrasında Belediye Başkanlığını ve Üniversite Rektörünü de ziyaret eden Kızılay heyeti, Çocuk Bakım Evini de ziyaret ederek, burada çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
 
“Kızılay Hepimizin Ortak Değeri”
 
Bölge şubelerinin katılımıyla düzenlenen “Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” toplantısında Kızılay’ın 2020 hedefleri ve stratejik planına ilişkin bir sunum yapan Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, “İnsanlık tarihinin en karmaşık sorunlarıyla yüzyüze kaldığımız bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde Kızılay’a daha fazla görev düşüyor. O nedenle Kızılayımızı hep beraber daha güçlü hale getirmek durumundayız. 2020 yılı hedeflerimizi bu çerçevede şekillendirdik. Şubelerimizin desteğiyle hayata geçireceğiz” dedi.
 
“Kızılay hepimizin, toplumumuzun ortak değeridir; bizi çimento gibi birbirimize bağlar” diyerek sözlerini sürdüren Kınık, Kızılay bayrağının sürekli dalgalanması için gençleri iyilik hareketinin içine daha fazla çekmek gerektiğini vurguladı.
 
“Kızılay’ın Kılcal Damarları”
 
Hedeflerin ve stratejik planların şubelerle paylaşılması ve onların fikirleri çerçevesinde şekillenmesi için düzenlenen bölge toplantılarında önemli geri dönüşler aldığını hatırlatan Kınık, “Kızılay’ın kılcal damarları şubeleridir. Yereldeki en önemli iletişim kaynaklarıdır. Kızılay Genel Merkezi ile şubeler bir kuşun kanatları gibidir. Biri olmadan kuş uçamaz. O nedenle kurumsal planlamamızda şubelerimize geniş yer verdik” diye konuştu. Kınık konuşmasının devamında stratejik plana ilişkin detaylı bilgi verdi.
 
Toplantının ikinci bölümü ise Çalıştay ile devam etti. Genel merkezden taleplerini sıralayan şubeler, bölgelerinde gerçekleştirmeyi düşündeki çalışmalara ilişkin projelerini de ortaya koyma imkanı buldu. Her şubenin talebiyle yakından ilgilenen Kınık, stratejik planda da yer aldığı üzere, tüm bu taleplerinin karşılanmasına çalışılacağını vurguladı.
 
Bölge toplantısı şubelerinin ve yerel yöneticilerin katıldığı akşam yemeğinin ardından sona erdi.