Haber Arşivi

5 / 4
25/02/2016

Kızılay’dan Bağışçılarına “Teşekkür” Madalyası

Türk Kızılayı, dünyanın birçok noktasındaki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmasına vesile olan bağışçılarını unutmadı.  Yardım kampanyalarına destek veren bağışçılarını altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirdi.
 
Düzenlediği  yardım çalışmaları ile dünyanın en önemli  yardım kuruluşlarından biri haline gelen Türk Kızılayı’na en önemli, destek bağışçılarından geliyor.  Kızılay,  bağışçılarından aldığı güçle acil durumlardaki insani yardım çalışmalarının yanı sıra sosyal projeleriyle ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor.
 
Her kesimden insan destek oldu
 
Kızılay’ın  yardım çalışmalarına firma sahibinden, genel müdürüne,  yaşlısından gencine kadar her kesimden insan destek oluyor. Şubat ayı içerisinde Kızılay’ın farklı alanlardaki kampanyalarına  maddi destek sağlayan bağışçılar,  altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirildi.
 
Kızılay kampanyalarına destekte bulunan; Recep Akın,  Halim Öztürk altın madalya ile,  Özmen Tekstil, Nurcan Özkan gümüş madalya ile,  Özyenice Deri ve Tekstil, Astır Plastik ise bronz madalya ile ödüllendirildi.
 
Türk Kızılayı Madalya Yönetmeliği’ne göre, 100.000-250.000 TL arası bağışlar bronz,  250.000-500.000 TL arası  bağışlar gümüş ve 500.000 TL üzeri bağışlar  ise  altın madalya ile ödüllendiriliyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ