Beyaz Eller Derneği İle Kapsamlı İşbirliği

26/02/2016 Paylaş:   

Suriye’de özellikle sağlık alanında insani ihtiyaçları karşılamak için çalışan Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği ile Türk Kızılayı işbirliği protokolü imzaladı. Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği (White Hand Charity) Türk Kızılayı tarafından temin edilen 1 TIR’lık ilaç yardımının ihtiyaç sahiplerine dağıtımının gerçekleştiğini de belirterek, Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık’a bir teşekkür mektubu verdi.
 
Türk Kızılayı Genel Merkezi’nde gerçekleşen törenle protokolü Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık ile Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulmouhaymen Alsibai imzaladı. İmza törenine her iki derneğin üst düzey yetkilileri de katıldı.
 
İmza altına alınan protokole göre; Türk Kızılayı ile Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği insani yardımlardaki işbirliğini daha da geliştirecek. Özellikle Suriye’nin içindeki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılabilmesi için çabalar artırılacak. İleride doğabilecek ihtiyaçlar çerçevesinde ise Türk Kızılayı ile Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Suriye’de ortak kamplar kurabilecek, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ananında kaynak ve kapasite paylaşımı gerçekleştirecek. Karşılıklı olarak imza altına alınan işbirliği protokolü ile daha fazla insana yardım ulaştırılabileceğini belirten Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, “insan acısını dindirmeyi kendisine amaç olarak belirlemiş tüm kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmalar yapmaktan çok mutluyuz. İşbirliğimiz ile bir kişinin daha yardıma ulaşmasını sağlayabilirsek ne mutlu bize. Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği’nin Suriye içlerinde yaptığı çalışmaları büyük bir ilgiyle takip ediyoruz ve kendilerine cansiperane yaptıkları bu çalışmalar için hem teşekkür ediyor hem de kolaylıklar diliyoruz” diye konuştu.
 
Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulmouhaymen Alsibai ise Suriye’deki insani acıya duyarsız kalmadığı için Türk Kızılayı’na teşekkür etti. Geçtiğimiz haftalarda Türk Kızılayı olarak temin edilen 1 TIR’lık ilaç yardımının ihtiyaç sahiplerine ulaştığını belirten Başkan Alsibai, katkılarından dolayı Türk Kızılayı’na bir teşekkür mektubu takdim etti. “Allah’tan size rahmet ve bereket dileriz” diye başlayan teşekkür mektubunda ise “Suriye halkına göstermiş olduğunuz yardım ve destekler için ve Suriye’de çatışmalardan zarar gören halk ve sığınmacılara gösterdiğiniz yardımlar için size minnettarlığımızı sunmak isteriz” ifadeleri yer aldı.