Üşüyen Çocuklara Gönül Örgüsü Desteği

28/02/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Hürriyet’le birlikte hayata geçirdiği “Gönül Örgüsü: Her İlmek Bir Mutluluk Demek” kampanyasıyla ihtiyaç sahibi çocukların yüreklerinin ısınmasını sağlayacak.
 
Kuruluşundan bu yana ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, yeni bir projeyle daha adından söz ettirecek. Bu kapsamda Türk Kızılayı ile Hürriyet Gazetesi, 29 Şubat’ta yeni bir kampanyayı hayata geçirdi. Gazetenin yenilenen Kelebek ekinde başlatılan ve 15 gün sürecek Gönül Örgüsü kampanyasıyla, hayırsever vatandaşların el emeği göz nuruyla ördükleri ve kullanılmamış olan kazak, atkı, bere gibi örgü ürünleriyle soğuk kış günlerinde üşüyen çocuklara şefkat sıcaklığı sağlanacak.
 
Kampanya kapsamında Hürriyet Gazetesi okurlarından gelen el emeği ile yapılmış ürünler, Kızılay aracılığı ile çocuklara ulaştırılacak. Kampanyaya Hürriyet Kelebek’in yanı sıra, Nako ve D&R da destek veriyor.
 
Her SMS’le çocuklarımıza 10TL
 
Dileyenler kampanyaya SMS göndererek de destek olabilirler. Destek olmak için Kelebek yazıp 2868’e SMS gönderilmesi yeterli. Her SMS’le çocuklarımıza 10TL katkı sağlamış olacaksınız.
 
Kampanya nasıl işleyecek?
 
Gönül Örgüsü kampanyasına katılarak örülecek sıcacık giysiler 15 Mart’a kadar D&R mağazalarına veya Kızılay şubelerine ulaştırıcak. Gelen örgü ürünlerinin hepsi Hürriyet Kelebek, Nako ve D&R’ın da katkılarıyla üşüyen çocuklara ulaştırılacak. Dağıtım çalışmaları Hürriyet Gazetesi yetkililerinin ve kampanyaya destek veren sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Örgü ürünlerinizi Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Türk Kızılayı İstanbul Müdürllüğü ve tüm Türk Kızılayı Şubelerine teslim edebilirsiniz.

Ürün Teslim Adresleri

TÜRK KIZILAYI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
ATAÇ 1 SOKAK NO:32 YENİŞHİR/ANKARA

TÜRK KIZILAYI İSTANBUL MÜDÜRLÜĞÜ
AHMEDİYE MAH. HALK CAD. ESVAPCI SOKAK NO:8 ÜSKÜDAR/İSTANBUL

SİZE EN YAKIN KIZILAY ŞUBE ADRESLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ
http://www.kizilay.org.tr/Subeler