Haber Arşivi

5 / 0
29/02/2016

Türk Kızılayı’ndan Kosovalı İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk Kızılayı, Kosova’da ihtiyaç sahibi ailelere tekerlekli sandalye, gıda paketi, giyim eşyası ile battaniye yardımında bulundu.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Saim Bağcı ve Kosova Kızılhaçı Prizren Şube Başkanı Buyar Müfti’nin katıldığı yardım organizasyonunda zor günler geçiren ihtiyaç sahibi Kosovalı ailelere temel ihtiyaç malzemeleri dağıtıldı. Türk askerinin görev yaptığı Prizren ve etraf köylere dağıtılan bir TIR dolusu yardım paketlerini alan Kosovalılar, Türk Kızılayı’na teşekkürlerini ifade ettiler.
 
“İhtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyoruz”
 
Türk Kızılayı olarak dünyanın birçok ülkesinde ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattıkları belirten Yönetim Kurulu Üyesi Turunç, her türlü destekle Kosova halkını da yalnız bırakmadıklarını söyledi. Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar ise desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Kızılayı’na teşekkür etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ