Kızılay’ın Gelecek Projeleri Giresun’da Ele Alındı

03/03/2016 Paylaş:   

Yerel kapasiteyi arttırmak ve şubeler ile koordinasyonu bir adım öteye taşımak üzere bölge toplantıları düzenleyen Türk Kızılayı, Giresun ve bölgedeki diğer şubelerin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda Türk Kızılayı’nın Hedef 2020 Vizyonu ile Stratejik Planı değerlendirilirken gerçekleştirilen çalıştayla da şubelerin görüşleri alındı.
 
Yedincisi Giresun’da düzenlenen “Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” temalı bölge toplantısında Türk Kızılayı’nı geleceğe taşıyacak hedefler değerlendirildi. Türk Kızılayı Giresun Şubesi Başkanı Murat Cansız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge toplantısına Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Naci Yorulmaz ile Okyay Biçer, Teftiş Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kırcı, Ordu, Rize, Trabzon, Artvin, Ardahan, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt’taki Türk Kızılayı şubelerinin başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve genç gönüllüler katıldı.
 
“Projelerimizle daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşacağız”
 
Kızılay’ın 2020 vizyonu çerçevesinde şimdiye kadar yapmış olduğu çalışma alanlarını gözden geçirdiklerini vurgulayan Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, “Hedef 2020 Vizyonumuzla şubelerimizin aktif olarak faaliyetlere katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Şubelerimizle birlikte ihtiyacın temeline ineceğiz. Kan hizmetleri noktasında da hedeflerimiz var. Bunlar bizi biraz daha fazla koşmaya, biraz daha fazla bağışçıya sevk etmesi gereken hedefler. Kızılay olarak hedefimiz 2020 vizyonumuzun içerisinde Türkiye'deki 2,5 milyon ünite kanın tamamını Kızılay'ın, uluslararası kan güvenliği standartlarında toplamasını sağlamak var. Gençlerimizin yüksek enerjisini de çalışmalarımızda hız kazanmak için kullanacağız. Sosyal hizmetler alanında da yeni projelerimiz hayata geçirilmeyi bekliyor. Kısacası ortaya koyacağımız projelerimizle daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşacağız.” dedi.
 
Bölgenin sorunlarının da masaya yatırıldığı toplantıda, şubelerin projeleri de değerlendirildi.