Terör Mağduru Ailelere Siirt Şubesi Sahip Çıkıyor

03/03/2016 Paylaş:   

Şırnak, Cizre, İdil ve Silopi’deki terör olaylarından kaçıp Siirt’e sığınan vatandaşlara Türk Kızılayı Siirt Şubesi sahip çıkıyor. Siirt Valiliği’nin de desteğiyle gerçekleşen çalışmalar kapsamında vatandaşların ihtiyacı olan malzemeler kapı kapı gezilerek dağıtılıyor.
 
Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş başkanlığında oluşturulan “Yardım Birimi”nin tespit ettiği vatandaşlara Türk Kızılayı tarafından gıda, giyim, battaniye yardımlarının yanı sıra nakdi yardımda bulunuluyor. İhtiyaç sahiplerinin evleri tek tek ziyaret ediliyor. Son olarak Vali Yardımcısı ile Şube Başkanı Yener Tanık vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Ziyarete Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü̈ Aydın Şakar da katıldı.
 
Vali Yardımcısı Kuş, “Terör mağduru ailelerimize destek olamaya devam edeceğiz. İnşallah en kısa surede bölgede yaşanan terör olayları sona erer, kardeşlerimiz de tekrar memleketlerine huzur içinde dönerler” dedi.
 
Sevgi Mağazası Açıldı
 
Terör mağduru ailelere yardımlarını sürdüren Siirt Şubesi diğer taraftan da yeni projeler hayata geçiriyor. Üniversitede Sevgi Mağazası açan Şube, ihtiyaç sahibi binlerce öğrenciye ücretsiz giydirecek.
 
Mağazanın açılışına Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık da katıldı. Kınık, ildeki temasları kapsamında yerel makamlarla da görüşme imkanı buldu.