Bakan Soylu’dan Kızılay’ın Çalışmalarına Destek Sözü

04/03/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık ile Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Naci Yorulmaz, Kızılay’ın sosyal güvenlik ve kan hizmetleri alanlarındaki sorunlarını çözmek, farklı alanlarda ise işbirliğini geliştirmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Bakan Süleyman Soylu’nun makamında gerçekleşen toplantıda Türk Kızılayı’nın faaliyet alanları hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Kınık, Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için yetkilendirilen Kızılay’ın, bu hedefe ulaşmak için önünde bir takım çözüm bekleyen sorunlar olduğunu aktardı. Söz konusu engellerin aşılması için Bakanlığın desteğine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Kınık, Bakanlık ile Türk Kızılayı arasında geliştirilecek işbirliğinin ihtiyaç sahipleri adına ciddi bir kazanım olacağını sözlerine ekledi.
 
Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip etiğini ve takdirle karşıladığını ifade eden Bakan Süleyman Soylu ise, söz konusu pürüzleri gidermek için bir çalışma başlatılacağını kaydederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.