Haber Arşivi

5 / 0
04/03/2016

Bakan Soylu’dan Kızılay’ın Çalışmalarına Destek Sözü

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık ile Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Naci Yorulmaz, Kızılay’ın sosyal güvenlik ve kan hizmetleri alanlarındaki sorunlarını çözmek, farklı alanlarda ise işbirliğini geliştirmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Bakan Süleyman Soylu’nun makamında gerçekleşen toplantıda Türk Kızılayı’nın faaliyet alanları hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Kınık, Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için yetkilendirilen Kızılay’ın, bu hedefe ulaşmak için önünde bir takım çözüm bekleyen sorunlar olduğunu aktardı. Söz konusu engellerin aşılması için Bakanlığın desteğine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Kınık, Bakanlık ile Türk Kızılayı arasında geliştirilecek işbirliğinin ihtiyaç sahipleri adına ciddi bir kazanım olacağını sözlerine ekledi.
 
Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip etiğini ve takdirle karşıladığını ifade eden Bakan Süleyman Soylu ise, söz konusu pürüzleri gidermek için bir çalışma başlatılacağını kaydederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ