Bölge Toplantılarının Sekizincisi Amasya'da Yapıldı

07/03/2016 Paylaş:   

Yerel kapasiteyi arttırmak ve şubeler ile koordinasyonu bir adım öteye taşımak üzere bölge toplantıları düzenleyen Türk Kızılayı Genel Merkezi, Amasya ve bölgedeki diğer şubelerin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda Türk Kızılayı’nın Hedef 2020 Vizyonu ile Stratejik Planı değerlendirilirken şube yöneticileri de proje ve görüşlerini paylaştı.
 
Türk Kızılayı Amasya Şubesi Başkanı Namık Kitapçı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge toplantısına, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz, Okyay Biçer ve Teftiş Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kırcı, Kastamonu, Sinop, Tokat, Çorum ve Samsun’daki Türk Kızılayı şubelerinin yöneticileri katıldı.
 
“Kızılay ihtiyacı olanla birlikte sahada toz yutan bir kuruluştur”
 
Kızılay olarak ihtiyacı olana el uzatmak için yeni projeler ürettiklerini vurgulayan Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, “Kurulduğu günden itibaren ihtiyacı olanın yanında olan Kızılay, daha fazla kişiye ulaşmak adına yeni projeler geliştiriyor. Bunu uygulama noktasında da şubelerimizin önemi büyük. Çünkü yereldeki gerçek ihtiyaç sahibini bulmak kendi çevresini en iyi bilen Kızılay şubeleridir. Bu yüzden bir makinenin parçaları gibi bütün bir halde çalışacağız. Büyüyen devletimize ayak uydurmak için kapasitemizi geliştirmemiz gerekiyor. Bunu da şubelerimizle yapacağız. Kızılaycılık, kahramanlık değil bir takım çalışmasını gerektirir. Bu sayede başarı elde edilir. Böyle çalışarak yaptığımız yardımlarla ulusal ve uluslararası alanda hep en üst sırada olacağız. Kızılay ihtiyacı olanla birlikte sahada toz yutan bir kuruluştur.” ifadesinde bulundu.