Kızılaycılar Kadınları Unutmadı

09/03/2016 Paylaş:   

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türk Kızılayı da çeşitli etkinliklere imza attı. Türkiye’nin dört bir tarafındaki şubeler bu anlamlı günde birbirinden renkli organizasyonlar gerçekleştirdi. Suriyeli kadınlar da unutulmadı. Türk Kızılayı Toplum Merkezlerinde eğitim ve destek alan kadınlar için etkinlikler düzenlendi.
 
Kurulduğu günden bu yana kadınların desteğini alan, onlar sayesinde milyonlarca ihtiyaç sahibine yardım eli uzatan Türk Kızılayı, gücünü aldığı kadınları 8 Mart’ta yalnız bırakmadı. Türkiye’nin dört bir tarafındaki Kızılay Şubeleri, bu güne özel çeşitli organizasyonlara imza attı, toplu etkinliklere destek verdi. Bazı şubeler ise açtıkları sergide Kızılay için kadınların önemine işaret etti. Hasta yatağındaki kadınlar da Kızılaycılar tarafından ziyaret edildi.
 
Suriyeli Kadınlar Unutulmadı
 
Suriye’de yaşanan çatışmaların mağduru olan ve evlerini terk edip Türkiye’ye sığınan kadınlar da 8 Mart’ta unutulmadı. Türk Kızılayı’nın Şanlıurfa, İstanbul ve Konya’daki Toplum Merkezlerinde Suriyeli kadınlar için özel programlar organize edildi.
 
Konya’da gerçekleştirilen etkinliğe Kızılay üst düzey yöneticileri de katıldı. Kadılara karanfil dağıtan ve birlikte kahvaltı yapan Kızılay yöneticileri, kadınlarla sohbet edip, taleplerini dinledi. Etkinlik kapsamında Suriyeli çocuklara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.