Ankara Şubesi Gençleri Hız Kesmiyor

11/03/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Ankara Şubesi Gençlik Kolları üyeleri ile Üniversiteli Kızılaycılar grubu çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. İhtiyaç sahibi insanların yanı sıra ülkemizde geçici koruma altındaki sığınmacılara da kol kanat açan Kızılaycı gençler, hemen her gün farklı bir etkinliğe imza atıyor.
 
Gel Kardeşim Projesi kapsamında Iraklı Türkmen çocukları Şubede misafir eden genç Kızılaycılar, çocukları eğlendirmek için çeşitli oyunlar organize etti. Çocuklara çeşitli hediyeler de veren Kızılaycılar, benzer bir çalışmayı çocukları evlerinde ziyaret ederek yaptı. Sığınmacı aileleri evlerinde ziyaret ederek çocuklar için oyuncak hediye eden, ailelere ise gıda yardımında bulunan Kızılaycı gençler, bu tür programlara devam edecek.
 
Termikel’den Kan Bağışı
 
Ankara Şubesi’nin kurumsal bağışçılarından olan beyaz eşya üreticisi Termikel firması, şubenin girişimleriyle kan bağışçısı da oldu. Kurum çalışanları için kan alma ekibi oluşturuldu. Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu’nun katıldığı programda firma sahipleri Ahmet Kaya ve Mustafa Kaya da kan bağışında bulundu.