Bölge Toplantıları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

14/03/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın 2016-2020 hedeflerinin ve yeni dönem stratejik vizyonunun şubelerle paylaşıldığı bölge toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. “Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” sloganıyla düzenlenen bölge toplantılarının onuncu durağı Aydın oldu.
 
Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, İzmir, Antalya, Isparta ve Burdur Şube Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyelerini Kuşadası’nda bir araya getiren bölge toplantısı Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda gelecek dönem hedefleri tüm detaylarıyla ele alındı. Şubeler ve gönüllüler ise yeni döneme ilişkin düşüncelerini sıralayarak, Genel Merkez’den taleplerini dile getirme imkânı buldu.
 
“Hedeflerimiz Kızılayı Geleceğe Taşıyacak”
 
Ege ve Akdeniz bölgesinden gelen yüzlerce Kızılaycıya yeni döneme ilişkin hedefleri sıralayan Dr. Kerem Kınık, “Yapamayacağımız hiçbir çalışmayı hedefimiz olarak belirlemedik. Bu belge Kızılayımızın deklarasyon belgesidir. Genel Kurulumuza bu belgeyle gidip, halkımızla paylaşacağız. Bu hedefleri hep birlikte hayata geçireceğiz. Sizlerin saha deneyimleri bizim için çok önemli. Geri bildirimleriniz sonrasında hedeflerimize son şeklini vereceğiz” diye konuştu.
 
“İnsanların olduğu gibi kurumların da kendileri gözden geçirmesi ve güçlü yanlarını gerçekçi olarak ortaya koyması gerekir. Uzmanlık alanları belirlemeli ve buna göre yapılanmalıdır. Bizler de yeni döneme ilişkin böyle bir yol haritası belirledik” diyen Kınık, Güçlü Kızılay için bu hedefleri hayata geçirmenin önemine dikkat çekti.
 
Şubeler Sürece Dahil Oldu
 
Toplantının ikinci bölümünde şube yöneticilerinin ve gönüllülerinin katılımıyla bir çalıştay gerçekleştirildi. Bölgelerine dair projeleri sıralayan ve bu konularda Genel Merkez’den destek beklediklerini belirten şubeler, yeni döneme ilişkin ortaya koyulan hedeflerin Kızılay’ı geleceğe taşıyacağını, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler.