“Soğuk Madene Sıcak Karşılama”

15/03/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı gönüllüleri hemen her dönem birbirinden farklı projelere imza atarak toplumun her kesimini kucaklamayı başarıyor. Bulundukları bölgenin dinamiklerine göre projelerini hazırlayan Kızılaycılar, örnek olmayı sürdürüyor. Bunlardan biri de Zonguldak’ta gerçekleşti.
 
Bülent Ecevit Üniversitesi Kızılay Gençlik Topluluğu tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde “Soğuk Madene Sıcak Karşılama” adlı proje gerçekleştirildi. Maden işçilerine poğaça ve ayran ikram edildi. Vardiya çıkışı ve girişi esnasında yapılan ayran ve poğaça dağıtımında işçiler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 
Topluluk Başkanı Aykut Aydın, madencilerin sadece kötü günde değil iyi günde de hatırlanması gerektiğini belirterek, “BEÜ Kızılay Topluluğu ve Türk Kızılay'ı Zonguldak Şubesi olarak ‘Soğuk Madene Sıcak karşılama’ isimli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Daha önceki sene de benzer etkinlikler yaptık. Projemizin ismi aynıydı ve projemizi gelenekselleştirmek için çaba veriyoruz. Geçtiğimiz yıl madencilerimize sıcak çorba ve ekmek ikramında bulunmuştuk. Bu sene ise poğaça ve ayran ikramlarında bulunuyoruz. Projemizdeki temel amacımız hem ikramlarda bulunup madencilerimizi hatırlamak, biraz da sohbet tadında bir etkinlik düzenlemekti” dedi.
 
Maden işçilerinin sadece kötü günlerde hatırlandığını ifade eden maden işçisi Sezgin Yıldırım ise, “Türk Kızılay'ına bizi unutmadığı ve böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.