Haber Arşivi

5 / 5
15/03/2016

Engellilerden “Gönül Örgüsü”ne Destek

Türk Kızılayı’nın, Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki ile hayata geçirdiği “Gönül Örgüsü” kampanyasına, Ayvalık Belediyesi Zihinsel Engelli Okulu öğrencileri de katkıda bulundu.
 
Öğrenciler ve velileri bir araya gelerek, belediyenin kendilerine temin ettiği yün iplerle şapka, kaşkol, çorap ördüler. Örgü kıyafetleri zamanında yetiştirmek için büyük bir mücadelenin içine giren öğrenci ve veliler, hazırladıkları el emeği göz nuru örgüleri Kızılay şubesine teslim ettiler.
 
Tük Kızılayı Ayvalık Şubesi ve Zihinsel Engelliler Derneği Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay, projenin önemine değinerek, “Kızılay’ın engelli çocuklarımıza ve diğer çocuklarımıza kış gününde daha sıcak olmalarını sağlamak için başlattığı bir kampanya bu. Bulunduğumuz ilçede belediyenin desteğiyle bu hizmeti yürütmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
 
İlkokul Öğrencileri Kardeşlerini Unutmadı
 
İhtiyaç sahibi çocuklar için başlatılan kampanyaya bir destek de Kırklareli Pehliveköy Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’ndan geldi. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler ördükleri veya satın aldıkları kıyafetleri Türk Kızılayı Babaeski Şubesi’ne teslim etti.
 
Her geçen gün büyüyen kampanyaya Türkiye’nin dört bir tarafından kıyafet yağmaya devam ediyor. Kıyafetler yakın bir zamanda ihtiyaç sahibi çocuklara Kızılay gönüllüleri aracılığıyla ulaştırılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ