Haber Arşivi

5 / 5
16/03/2016

Kentli Mültecilere İnsani Yardım

Konaklama tesisleri ve sınır ötesi yardımlarla ihtiyaç sahibi Suriyelilere 5 yıldır insani yardımda bulunan Türk Kızılayı “Kentli Mültecilerin Desteklenmesi” projesi kapsamında da çalışmalarını hızlandırdı.
 
Türk Kızılayı Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yürütülen çalışmalara Kızılay Şubeleri de destek veriyor. Bu kapsamda Konya’da bir yardım dağıtımı gerçekleştirildi. Ülkemizde, geçici koruma altındaki Suriyeli bin aileye mutfak seti, hijyen seti ve 3 bin adet battaniye dağıtıldı.
 
Proje kapsamında Bursa, İzmir, Mersin gibi Suriyeli mültecilerin yoğun olarak yaşadığı şehirlerde de dağıtımlar devam ederken, Adana ve İstanbul’da ihtiyaç tespit çalışmaları yakında başlayacak. Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu tarafından fonlanan proje kapsamında 250 bin Suriyeliye ulaşılması hedefleniyor. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ