Siirt Şubesi Yardımda Hız Kesmiyor

24/03/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Siirt Şubesi, bir taraftan terör mağduru ailelere yardım için büyük gayret gösterirken, diğer taraftan ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatıyor.
 
Yakın bir zaman önce Ekmekçiler köyünde meydana gelen göçük nedeniyle evleri yıkılan aileyi yalnız bırakmayan Şube, çadır malzemesi, yatak, buzdolabı, ocak, mutfak seti, battaniye, kavurma, gıda, giyim malzemesini aileye teslim etti. Yardımların teslimine Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş da katıldı. Başkan Yener Tanık, afetzede aileye bundan sonra da yardıma devam edeceklerini söyledi.
 
Kızılay Kart Dağıtımı Başladı
 
İhtiyaç sahibi insanların istedikleri gıda malzemesini satın almaları için geliştirilen Kızılay Kart’ın ailelere dağıtımı öncesi mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştiren Siirt Şubesi, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda yoğun mesai harcıyor.
 
Daha önce muhtarlarla konuyu paylaşan ve ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesini sağlayan Siirt Şubesi, istişare toplantısının ardından ailelerin adına düzenlenmiş 205 adet Kızılay Kartı muhtarlara teslim etti.
 
Deprem Haftası Etkinliği
 
Siirt Şubesi “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası” etkinlikleri çerçevesinde bir stant kurarak Kızılay’ın faaliyetlerini vatandaşlarla paylaşma imkanı buldu.
 
Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte AFAD Müdürlüğü, Kızılay Kan Bağış Merkezi, Şube Başkanlığı ile Siirt Kızılay İlkyardım Eğitim Merkezi stant açtı. Vali Mustafa Tutulmaz, Rektör Prof. Dr. Murat Erman ve çok sayıda vatandaş tarafından ziyaret edilen stantta Kızılay çalışmalarını Başkan Yener Tanık anlattı.