Terör Mağdurlarına Kadıköy Şubesi Sahip Çıktı

25/03/2016 Paylaş:   

Güneydoğu’da terör nedeniyle evlerini terk eden, mağdur olan vatandaşlara Türk Kızılayı Genel Merkezi’nin yanı sıra şubeleri de yardım elini uzatıyor. Son olarak Kadıköy Şubesi de bölgeye insani yardım malzemesi gönderdi.
 
İlçe Kaymakamı Birol Kurubal, Kızılay çalışanları, gönüllüleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törenin ardından Diyarbakır’a sevk edilen yardım malzemeleri, bölgedeki Kızılay personeli tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.
 
Terör mağduru vatandaşlara yönelik başlatılan insani yardım çağrısına sessiz kalınamayacağını belirten Şube Başkanı Numan Hocaoğlu, “Kızılay olarak bu konuda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Genel Merkezimiz tarafından bölgede lojistik üstler kuruldu. Şubeler olarak bu merkezlere insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Kadıköy Şubesi olarak, bağışçılarımızın da desteğiyle Uşak’tan bir tır dolusu battaniyeyi Diyarbakır’a gönderdik. Kadıköy’den ise diğer ihtiyaç malzemelerini temin ederek, gönüllülerimizle birlikte sevkiyata hazır hale getirdik. Yardımlarımız devam edecek. İlk etapta 50.000 parça, çeşitli ihtiyaç malzemelerini bölgeye göndermeyi planlıyoruz” dedi.
 
Kaymakam Kurubal ise, mağdur aileleri unutmayan tüm Kızılaycılara teşekkür etti.