Batman Şubesi’nden Yardım Atağı

25/03/2016 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerine yıl boyunca yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı Batman Şubesi, son dönemde birbirinden farklı çalışmalara imza attı. Öğrencilere kıyafet yardımında bulunan şube, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Kızılay Gıda Kart dağıttı. Şube, terör mağduru aileleri de unutmadı.
 
Batman merkeze bağlı Artuklu İlkokulu’nda ihtiyaç tespiti yapılan öğrencilere muhtelif kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunan Batman Şubesi, yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürdü.
 
Terör nedeniyle evlerini terk edip Batman’a yerleşen ailelere de yardım elini uzatan şube, gıda malzemesi başta olmak üzere kıyafet ve battaniye dağıtımı yaptı.
 
İhtiyaç sahibi vatandaşların istedikleri gıda malzemelerini satın almasına imkan veren Gıda Kartların dağıtımına da başlayan şube, şu ana kadar 275 aileye ulaştı. Kartlara her aile için aylık 120 Lira yükleme yapılacak.
 
Şubenin bir diğer çalışması ise Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında verilen eğitimler oldu. İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda imamlara, afetlerin olumsuz etkilerini azaltma konusunda neler yapabilecekleri anlatıldı.