Sinop Şubesi “Kızılay Kart” Dağıtımlarına Başladı

25/03/2016 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi vatandaşlarının ihtiyacı olan gıda malzemesini satın alabilmesine imkan tanıyan Kızılay Gıda Kart dağıtımları yurt genelinde hızla devam ediyor. Türk Kızılayı Sinop Şubesi de bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine kartları ulaştırıyor.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, “Kızılay Kart, Türk Kızılayı tarafından uygun görülen yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin tercihleri doğrultusunda dağıtılmasına imkân veren modern bir araçtır. İhtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını alışveriş noktalarından, verileni değil tercih ettiğini almasını sağlamak amacıyla üretilen, akıllı kart sistemidir. Detaylı bir ihtiyaç tespit çalışmasının ardından Türk Kızılayı tarafından belirlenen tutarların, kişiye özel olan Kızılay Kart’a aktarılması sonucunda, kart kullanıcılarının istedikleri zaman ihtiyaçları ve bakiyeleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde alışverişlerini, nakit kullanmadan yapabilmesi sağlanıyor. Şu ana kadar 154 ihtiyaç sahibine Kızılay kart dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.
 
Ceza İnfaz Kurumu Çalışanlarından Kan Bağışı
 
Sinop Şubesi girişimiyle E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kan bağışı etkinliği düzenlendi. Ceza infaz kurumu ziyaret kabul biriminde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Sinop Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Aykut Balcı, Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Özer Duman da katıldı.
 
Kan bağışının ardından konuşan Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, “Türk Kızılayı ülkemizin ve tüm dünyanın örnek aldığı, tüm sıkıntılarımızda en büyük dayanağımız, güvencemiz olan kurumdur. Bugün burada Ceza İnfaz Kurumları personellerimizin kan bağışı kampanyasını Türk Kızılayı ile birlikte gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız” dedi.