Trakya Şubeleri İstanbul’da Bir Araya Geldi

28/03/2016 Paylaş:   

Yerel kapasiteyi arttırmak ve şubeler ile koordinasyonu bir adım öteye taşımak üzere bölge toplantıları düzenleyen Türk Kızılayı, İstanbul’un Avrupa yakasındaki ve bölgedeki diğer şubelerin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda Türk Kızılayı’nın Hedef 2020 Vizyonu ile Stratejik Planı değerlendirilirken şubelerin de görüşleri alındı.
 
Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge toplantısına, Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Aslan, Teftiş Kurulu Başkanı Muharrem Kırcı, Yönetim Kurulu eski üyeleri Tuncay Kopuz, Hasan Karahan, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’ndeki Türk Kızılayı şubelerinin başkanları, yöneticileri ve gençlik kolları üyeleri katıldı.
 
“Stratejik Planla Yol haritamızı oluşturuyoruz”
 
İnsanlığa hizmet etme yolunda hayallerin büyük tutulması gerektiğini vurgulayan Genel Sekreter Av. Genç, “Mevcut sistem nedeniyle genel merkezden şubelerimizin ne durumda olduğunu göremiyoruz. Bu toplantılar sayesinde birbirimizle etkileşim sağladık. Stratejik planla çalışmalarımıza yön verecek olan yol haritamızı oluşturuyoruz. Bu sayede bütün her şeyi ön görerek hareket edeceğiz. Hepimizin düzencelerini yansıtan ortak değerler taşıyan bir stratejik planın daha çok sahiplenileceğini düşünüyorum.” dedi.
 
“Ümitlerimizde ortak, hedeflerimizde”
 
Stratejik eylem planlarını bölgelerdeki üyelerle istişare etmeyi amaçladıklarını ifade eden Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, “Türkiye genelinde Kızılay'ın 670 şubesi var. Bu şubelerle birlikte 2016-2020 arasında gerçekleştireceğimiz hedefleri ele alıyoruz. Onların eylem planlarımızdaki faaliyetlerimizi değerlendirmelerini arzu ediyoruz. Kendi faaliyetlerini onlardan alıyoruz ve bunları eylem planımızın içine işlemek için son toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bölge toplantılarımızda şubelerimizin de bizimle aynı duygularla hareket ettiğini gördük. Topladığımız bu geri beslemelerle birlikte stratejik eylem planımıza son halini vereceğiz. Ümitlerimizde ortak, hedeflerimizde.” diye konuştu.