Bayırbucak Türkmenleri İçin Sosyal Market Açıldı

29/03/2016 Paylaş:   

Çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan, Hatay’ın Güveççi köyünde kurulan konaklama tesislerinde yaşamlarına devam eden Bayırbucak Türkmenleri için sosyal market açıldı. Türk Kızılayı tarafından, geçici konaklama tesisi içinde açılan marketteki birinci el kıyafet ve ayakkabılar ihtiyaca göre dağıtılıyor.
 
Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için büyük hassasiyet gösteren Türk halkı, ülkemizde geçici koruma altında yaşayan Türkmenlere de sahip çıkıyor. Hatay’ın Güveççi köyünde kurulan konaklama tesisinde her türlü ihtiyaçları karşılanan Bayırbucak Türkmenleri için de Türkiye’nin dört bir tarafından yardım yağıyor.
 
Konaklama tesisinde son olarak Sosyal Market açan Türk Kızılayı, bağışçıların gönderdiği giysi ve ayakkabıları ihtiyaca göre buradan dağıtıyor. Yaş gruplarına ve cinsiyete göre tasnif edilen kıyafetler, konaklama tesisinde görevlendirilen muhtarın gözetiminde ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Herkesin kendi ihtiyacı ölçüsünde faydalandığı Sosyal Market, bağışçıların hassasiyeti sayesinde boş kalmıyor.