Haber Arşivi

5 / 0
30/03/2016

Kırklareli Valisi’nden Kızılay’ın Afet Yapılanmasına Tam Not

Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’ni (Kırklareli) ziyaret etti. Vali Civelek, Kızılay’ın afet müdahale kapasitesi ve operasyonel gücüne tam not verdi.
 
Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve Türk Kızılayı Kırklareli Şube yöneticileriyle birlikte Merkezi ziyaret eden Vali Civelek, uzman personelden stok durumu ve afet müdahale malzemeleri hakkında bilgi aldı.
 
Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne illerinde olası bir afete karşı çok kısa zamanda müdahale edilebileceği bilgisini alan Vali Civelek, aynı anda 25 bin kişiye beslenme hizmeti verilebildiğini öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi.
 
Kızılay’ın en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Vali, afet anında vatandaşın yardımına ilk koşan kuruluşların başında Kızılay’ın geldiğini hatırlatarak, bu nedenle tüm kurumların Kızılay’a destekte bulunması gerektiğini vurguladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ