Renk Renk Desen Desen ‘Gönül Örgüleri’ İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

15/04/2016 Paylaş:   

Kızılay, Hürriyet Kelebek ve Nako işbirliğiyle hayata geçirilen Gönül Örgüsü kampanyasında, Türkiye’nin dört bir yanından katılan binlerce kişi renk renk desen desen gönülden ördükleri atkıları, bereleri, şalları, hırkaları D&R ve Kızılay şubelerine teslim etti. Binlerce parçadan oluşan el emeği göz nuru gönül örgüleri Kızılay tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

On binlerce atkı, bere, şal…

Kızılay, Hürriyet Kelebek ve Nako işbirliğiyle hayata geçirilen Gönül Örgüsü kampanyası vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kampanyaya destek vermek isteyenler ördükleri renk renk desen desen el emeği göz nuru örgüleri Türkiye genelindeki Kızılay şubelerine ve D&R mağazalarına teslim etti. Kampanyaya katılım kısa sürede on binlere ulaştı. Kampanyanın sonlanmasının ardından Kızılay şubeleri, bölgelerinde tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerine gönül örgülerini ulaştırmaya başladı. 

Kampanya kapsamında İstanbul’da da Sultanbeyli Yıldırım Beyazıt İlk ve Ortaokulu’nda eğitimlerini sürdüren ve aralarında Suriyeli, Roman öğrencilerin de eğitim gördüğü sınıflara Sanatçı ve Kelebek Yazarı Gülben Ergen ile Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, İstanbul Şube Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi İlhami Yıldırım ile Yönetim Kurulu üyeleri, Sultanbeyli Şube Başkanı Ali Bulut sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette okulda eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere, gönül örgüsü atkı ve berelerden hediye edildi.

Öğrenciler kendileriyle tek tek ilgilenen ünlü sanatçı Gülben Ergen ve Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.  Ziyaretin ikinci durağı Sultanbeyli’deki Türk Kızılayı Toplum Merkezi oldu. Burada Türkçe, dikiş nakış kursuna katılan Suriyeli kadınlarla sohbet eden Gülben Ergen, gönül örgüsü şallardan hediye etti. Gülben Ergen, “Kızılay Toplum Merkezi, dertlerini anlatamadıkları için zorluklar yaşayan Suriyeli ailelere nefes olmuş. Kızılay’a ve Gönül Örgüsü kampanyasına katılan, destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da “Kızılay olarak Gönül Örgüsü projesini Hürriyet Kelebek ile birlikte yürüttük. Kelebek, bu projeyi popülerleştirerek kamuoyuna taşıdı. Halkımız her zaman olduğu gibi bu projeye de yüksek duyarlılık göstererek gönül örgüleri ile katıldı. Biz de Türkiye genelindeki 690 şubemiz ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Projeyi hayata geçiren ve destekleyen Hürriyet Kelebek, D&R, Nako ve tüm halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Şubelerde büyük heyecan
 
Gönül Örgüsü kampanyası yurt genelinde ses getirdi. Binlerce hayırsever, el emeği göz nuru kıyafetleri Kızılay şubelerine teslim etti. Kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin yaş guruplarına göre ayıran Kızılay Şubelerinin gönüllüleri, kampanyanın bitiş tarihinden hemen sonra kapı kapı gezerek kıyafetlerin dağıtımı gerçekleştirdi. Bazı bölgelerde ise adres okullar oldu. İhtiyaç sahibi öğrencilere Gönül Örgüleri teslim edildi.
 
Canik, Eskişehir, İnegöl, İstiklal, Konak, Mersin, Sakarya ve daha birçok şube ile Merkez Kadın Kolları kampanya çerçevesinde onbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştı. Özellikle çocuklar ve engelliler hediyelerini alınca büyük sevinç yaşadı.
 
Türk Kızılayı’nın Hürriyet Kelebek ve Nako işbirliğiyle gerçekleştirdiği Gönül Örgüsü kampanyası toplumsal duyarlılığın üst seviyelerde olduğunu bir kez daha gösterdi. El emeği göz nuru kıyafetlerle binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldüren duyarlı vatandaşlara bir kez daha teşekkür ediyoruz.