Yardımlar 50.000 Terör Mağduruna Ulaştı

18/04/2016 Paylaş:   

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör mağduru ailelere yardımları sürdüren Türk Kızılayı bugüne kadar 50 binden fazla insana ulaştı. Ailelere gıda ve kıyafet yardımının yanı sıra maddi yardım için de hazırlıklarını tamamlayan Kızılay, bölgedeki gelişmeleri üst düzeyde takip ediyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık terör mağduru ailelerin ihtiyaçlarını tespit etmek için bölgede bir dizi temaslarda bulundu.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç ve Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, terörden en fazla etkilenen Mardin, Şırnak ve Diyarbakır’da incelemelerde bulundu. Bölgedeki yerel yöneticiler ve Kızılay şubelerinin başkanlarıyla istişarede bulunan Genel Başkan Kınık, mağdur ailelere daha fazla yardım yapılması talimatı verdi.
 
Diyarbakır ve Siirt’te kurulan lojistik merkezlerden yaklaşık 50 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak kadar gıda malzemesi, kıyafet ve battaniye dağıtımı gerçekleştirildiğini, yakın bir süre sonra ise Kızılay Kart ile maddi desteğe başlanacağını söyleyen Kınık, Kızılay şubelerinin bu dönemde daha hassas ve aktif olması gerektiğini hatırlattı.
 
Terör Bölgelerinde İnceleme
 
Güvenlik güçlerimizin teröristlere yönelik başlattığı operasyonların sona erdiği bölgelere giderek buradaki terör mağduru vatandaşlarla bir araya gelen Kınık, bölgeye yapılacak yardımların neler olabileceği konusunda Kızılay şube başkanlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Bölgedeki Kızılay faaliyetlerini de yerinde inceleyen Kınık, terör mağduru vatandaşlara desteğin artırılarak devam edeceğini vurguladı.
 
Terör mağduru ailelere yardım için Kızılay lojistik üssünün bulunduğu Diyarbakır’a da bir ziyaret gerçekleştiren Kınık, burada şube başkanları tarafından karşılandı. Yardım çalışmaları hakkında bilgi alan Kınık, Kızılay Bölge Kan Merkezi’nde de incelemelerde bulundu.