Kutlu Doğum Coşkusuna Kızılaycılar da Ortak Oldu

18/04/2016 Paylaş:   

Türkiye’nin dört bir tarafında Kutlu Doğum etkinlikleri organize edildi. Duaların, ilahilerin okunduğu etkinliklere Kızılay şubeleri de destek verdi. Katılımcılara lokum ve madensuyu ikram edilirken, etkinlik alanlarında kan bağışı alımları da gerçekleştirildi.
 
Kayseri, Adıyaman, Eskişehir, Niğde, Çorlu, Osmaniye, Giresun, Ümraniye, Siirt ve daha onlarca Türk Kızılayı şubesi, Kutlu Doğum etkinliklerine katıldı. Kayseri’de olduğu gibi Kutlu Doğum etkinliklerinin bazılarına Kızılay şubeleri doğrudan destek verdi.
 
Kayseri’de gerçekleştirilen etkinliğe Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Can, Ahmet İşgüzar, Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüler katıldı. Kurulan stantlarda katılımcılara Kızılay madensuyu ile lokum ikram edildi.
 
Vatandaş ile Kızılay Buluşması
 
Yıl boyunca birçok afete müdahale eden ve mağdur ailelere yardım elini uzatan Türk Kızılayı, şubeleri aracılığıyla dini ve resmi etkinliklere de destek veriyor. Bu etkinlikler sayesinde toplumun her kesimiyle kaynaşma imkanı bulan Kızılay, Kutlu Doğum etkinliklerine katılarak yüzbinlerce vatandaşla buluşmuş oldu.
 
Etkinlikler kapsamında vatandaşlara madensuyu ve lokum ikram eden Kızılay, etkinlik alanlarında kan bağış satandı açarak kan bağışı da aldı.