Dezavantajlı Çocuklara Kozmetikte İş Bursu

19/04/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’nın desteğiyle hazırlanan “Engelsiz Bir Hayat İçin Sosyal Sorumluluk” projesiyle dezavantajlı 75 çocuğa Kariyer Eğitim Kurumları’nda tekstil ve kozmetik iş bursu verilecek.
 
Bursun verilmesi dolayısıyla İstanbul’da bir tören düzenlendi. Törene Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin ve Kariyer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serkan Selamet katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Türk Kızılayı'nın son dönemde çağı yakaladığını, diğer Kızılhaç ve Kızılayların liderliğine soyunan, çağdaş, modern, son sistem teknolojileri kullanmayı kendisine misyon edinen bir kurum haline geldiğini söyledi.
 
Daha fazla öğrenciye burs verilmesi hedefleniyor
 
Türk Kızılayı’nın artık afetlerde çadır ve çorba ile anılan bir kurumun çok ilerisine gittiğini ifade eden Tan, şöyle konuştu: "Türk Kızılayı, defilelerde, yelken yarışlarında, uluslararası yarışmalarda, teknolojinin son noktasında olan her türlü araçla halkımızın ve dünyanın ihtiyaç sahiplerinin, kimsesizlerin yanında görebileceği bir kurum haline gelmiştir. Şu an birçok ülkede Kızılay görevlileri ve gönüllüleri o ülkedeki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara ırk, din, dil ayrımı yapmaksızın hizmet etmektedir. Dezavantajlı kızlarımızın altın bilezik sahibi olması, kimseye muhtaç olmadan ayakları üzerinde durabilmeleri için eğitim kurumumuzda 75 öğrencimize yüzde yüz burslu bir kurs kazandırdığımız için de mutluyuz. Hedefimiz bu bursları binlere çıkartmaktır."
 
Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin ise, “İstihdam tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir yer işgal ediyor. Kızılay'ın bize sağladığı destekle Kariyer Eğitim Kurumları ile çocuklarımızın bu engelini daha rahat şekilde aşmalarının önü açılmış oldu” diye konuştu.