Terör Mağdurlarına Kızılay Şubeleri Sahip Çıkıyor

20/04/2016 Paylaş:   

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki terör mağduru vatandaşlara Türk Kızılayı Genel Merkezi’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir tarafındaki şubeleri de sahip çıkıyor. İl ve ilçelerinde hayırseverlerin desteğiyle topladıkları yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran Kızılay şubeleri, yaraların bir an önce sarılması için gayret gösteriyor.
 
Bölgede yaşanan insan ıstırabını dindirmek için büyük gayret gösteren şubelerden biri olan Kadıköy Şubesi, YEDPA (İstanbul Oto Yedek Parçacıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi) ile işbirliği yaparak temin ettiği 10 ton un ve kuru gıda ile 15 bin adet kıyafet ve ayakkabıdan oluşan yardım tırını Türk Kızılayı’nın Diyarbakır’daki lojistik merkezine gönderdi. İstanbul’da düzenlenen törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Şube Başkanı Numan Hocaoğlu ve YEDPA yöneticileri katıldı.
 
Dualar eşliğinde uğurlanan yardım tırının birkaç gün içinde Diyarbakır’a ulaşacağını ve bölgedeki şubeler aracılığıyla terör mağduru vatandaşlara hızla dağıtılacağını söyleyen Genel Başkan Kınık, bölgedeki mağduriyetin giderilebilmesi için toplumsal dayanışmaya daha fazla ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.
 
Öğrenciler duygulandırdı
 
Hayırseverler sayesinde terör mağdurlarına yardımlar hızlandırılırken, bölgeyi teröristlerden temizlemek için mücadele eden emniyet güçleri de unutulmuyor. Balıkesir’de başlatılan kampanya bu konuda örnek oldu. Dursunbey ilçesinde bir vatandaşın sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya binlerce vatandaş destek verdi. Maddi yardımların karşılığında 6 bin 500 adet höşmerim tatlısı alındı. Öğrenciler ise emniyet güçlerimiz için yüzlerce mektup yazdı. Tatlılar ve mektuplar Türk Kızılayı Balıkesir Şubesine teslim edilerek, Mardin’in Nusaybin ilçesinde görevlerini sürdüren emniyet güçlerimize gönderildi.