Genel Başkan Kınık Başkent Basını İle Buluştu

22/04/2016 Paylaş:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay’ın yeni dönem projelerini paylaşmak, bölgede ve dünyada yaşanan insani krizlere ilişkin bilgi vermek için başkent medya temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 
Kahvaltılı toplantıya ulusal televizyon, gazete ve haber ajanslarının temsilcileri katıldı. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de “Medya Buluşmaları” toplantısına katılan üst düzey yöneticiler oldu.
 
“İnsani krizler derinleşiyor”
 
Sözlerine toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür ederek başlayan Genel Başkan Kınık, yakın ve uzak coğrafyalarda yaşanan insani krizlere ilişkin detaylı bilgi verdi.
 
İnsani krizlerin ve etkilediği insan sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Kınık, insani yardım kuruluşlarının mağdur insanlara yardım edebilmek için üstün bir gayret sergilediğini ifade etti. Türkiye’nin insani yardımlara bakışının diğer ülkelere göre farklı ve etkili olduğunu da dile getiren Kınık, bu modelin dünya çapında tartışıldığını ve örnek alınmaya başladığını aktardı.
 
Kızılay’ın 2020 hedefleri
 
Konuşmasının devamında Kızılay’ın 2016-2020 hedeflerinden bahseden Dr. Kerem Kınık, bu hedefleri hayata geçirdikçe daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılacağını ve uluslararası kamuoyunda daha güçlü bir insani yardım kuruluşu olunacağını belirtti.
 
“Kızılay çalışmalarını kamuoyu ile paylaşma noktasında basın mensuplarımız deteğine ihtiyacımız var” diyerek konuşmasını sürdüren Kınık, önümüzdeki dönemde farklı projeleri paylaşma noktasında basın ile daha fazla temasta olunacağını dile getirdi.
 
Nanoteknolojik çadır dikkat çekti
 
Toplantının yapıldığı salona kurulan ve Kızılay’ın son olarak geliştirdiği nanoteknojik çadır basın mensuplarının dikkatini çeken yeni dönem projelerinden biri oldu. Genel Başkan Kınık, çadırın güneşten aldığı enerji ile ısınacağını, bu sayede çadır içinde soba ve benzeri ısıtıcıların kullanımına gerek kalmayacağını söyledi. Çadırın Moğolistan’daki şartlarda denendiğini ve onay aldığını belirten Kınık, yabancı yardım kuruluşlarından siparişler alınmaya başlandığını da sözlerine ekledi.
 
Toplantının sonunda Genel Başkan Kınık, basın mensuplarından gelen soruları da cevaplandırdı.