Genel Başkan’ın Yoğun Mesaisi

22/04/2016 Paylaş:   

Göreve seçildiği günden bu yana tebrik ziyareti için yüzlerce kişiyi kabul eden Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, yoğun mesaisine devam ediyor. Şubelerin tebriklerini makamında kabul eden Kınık’ın, yurt içinden ve yurt dışından da önemli misafirleri vardı.
 
Aynı gün içinde Somaliland Cumhurbaşkanı ile Uganda İslam İşbirliği Teşkilatı Rektörünü makamında kabul eden Kınık, Kızılay’ın Afrika ülkelerinde gerçekleştirdiği ve hayata geçirmeyi planladığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gelen talepleri de memnuniyetle karşılayan Kınık, söz konusu ülkeler için neler yapılabileceği konusunda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
 
AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Eşref Fakıbaba ve Ali Cevheri ile de Kızılay faaliyetlerini konuşan, Milletvekillerinin tebriklerini kabul eden Kınık, Düzce Valisi Ali Fidan ile de bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu da tebrik ziyaretinde bulunan isim oldu.
 
Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf ve beraberindeki heyet de Kızılay’ın Irak’taki faaliyetlerini değerlendirmek için Genel Başkan Kınık ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kınık, gün içinde şube başkanlarının tebriklerini de kabul etti.