Kan Hizmetlerine Mobil Destek

27/04/2016 Paylaş:   

Kan bağışı ile Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın karşılanmasına çalışanları ve gönüllüleriyle destek veren TEMSA firması ile 5 Ocak Lions Kulübü, bu defa mobil kan bağış aracı bağışlayarak örnek oldu.
 
TEMSA ve 5 Ocak Lions Kulübü, Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin girişimleriyle birer mobil kan bağışı midibüsü bağışladı. İlk tören, 5 Ocak Lions Kulübü'nün otobüs bağışı nedeniyle Şube binası önünde gerçekleştirildi. Törene Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Can, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Cengiz Yurdabekçi, Ercan Tan, Ahmet İşgüzar, Sabahattin Tezdiğ, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve şube yöneticileri katıldı.
 
İlk törende konuşan Kulüp Başkanı Ayşe Edil, kulübün, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden insanlara hizmet sunduğunu, bu kapsamda 1917 yılından bu yana dünyanın her köşesinde, başta sağlık ve eğitim olmak üzere ihtiyaç duyulan her konuda yardımda bulunduğunu ifade etti. Kalıcı hizmetlerine devam ettiklerini aktaran Edil, “Bugün yaptığımız bağış da bunlardan biri. Bunun için bizler, yeni bir heyecan ve coşku yaşamaktayız” diye konuştu.
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ise, Kızılay'ın, 150 yıllık yürüyüşünde milletin iyi ve kötü gününde yanında olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini belirterek, “İyilik için buluşmak çok güzel. Bağışlanan araçlar, Adana'nın her tarafını dolaşıp, iyiliği bulaştıracaktır” dedi.
 
İkinci bağış TEMSA'dan
 
Buradaki törenin ardından kentte otobüs ve midibüs üretimi yaparak çeşitli ülkelere pazarlayan TEMSA'nın tesislerine geçildi. TEMSA Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Tekdemir, Kızılay'ın, toplumsal dayanışmayı sağlayan, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı gibi önemli hizmetler veren önemli bir kuruluş olduğunu vurgulayarak, filoya kazandırdıkları araçla kan bağışının artmasını umut ettiklerini belirtti.
 
“Bugün iki midibüs filomuza katılmış oldu. 61 olan araç sayımız 63'e yükseldi” diyen Kınık ise, TEMSA yetkililerine tüm ihtiyaç sahiplerine adına teşekkür etti. Kan bağışı için sıraya giren firma çalışanlarının ilk muayenelerini de Genel Başkan Dr. Kınık yaptı.
 
Yönetim Kurulu toplantısı Adana’da yapıldı
 
Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin göreve geldikten sonra gerçekleştirdikleri ikinci toplantı da Adana Şubesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
 
Kızılay üst düzey yöneticileri, Adana temasları kapsamında, Vali Mustafa Büyük ile de bir araya gelip, Kızılay’ın bölgedeki çalışmalarını değerlendirme imkanı buldu.