Suriyeli Çocuklar İçin Londra'da Defile Düzenledi

29/04/2016 Paylaş:   

İngiltere'de yaşayan ünlü Türk modacı Zeynep Kartal, Türkiye'de yaşayan Suriyeli mülteci çocuklar yararına Londra Büyükelçiliği Rezidansı'nda özel bir defile düzenledi. Defileden elde edilen gelir Türk Kızılayı’na teslim edildi.
 
Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç'in ev sahipliğinde gerçekleşen defileye Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi Ayşegül Yorulmazlar, Müsteşar Orçun Başaran, modacı Zeynep Kartal'ın yaşadığı Manchester kentinden çok sayıda ünlü isim ve futbolcu eşleri katıldı. Uluslararası Programlar Müdürü Ece Yılmaztürk de defileye katılan Kızılay yöneticisi oldu.
 
Defile öncesi bir konuşma yapan Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, böylesine bir etkinlikte yer almaktan ve misafirleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Suriye'nin mülteci krizinin başlangıcından bu yana Türkiye'nin hiçbir ayrım yapmaksızın “açık kapı” politikası izlediğini hatırlattı.
 
Amaç, farkındalık yaratmak
 
Modacı Zeynep Kartal ise, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir farkındalık yaratmak amacıyla yola çıktığını ve bu etkinliğin amacına ulaştığını belirterek benzer defileleri başka ülkelerde de yapmayı planladığını dile getirdi. Kartal “Ülkeme destek olmak istiyorum. Bizim bir tane ülkemiz var. Ona sahip çıkalım” dedi.
 
Modacı Zeynep Kartal'ın defilesinde tamamı siyah ve beyazdan oluşan 25 kostüm sergilendi. Siyah kostümler Suriyeli çocukların bugünkü koşullarını simgelerken beyaz renk ise umutlu geleceği temsil etti. Defileden elde edilen gelir, Suriyeli çocukların yararına kullanılmak üzere Kızılay hesabına yatırıldı..