Haber Arşivi

5 / 0
29/04/2016

Adana Şubesi’nin Kitap ve Oyuncak Kampanyası Devam Ediyor

Türk Kızılayı Adana Şubesi ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülen "Okudum, Oynadım, Sıra Sende Projesi" kapsamında, iki anaokulundaki öğrencilere oyuncak hediye edildi.
 
Projeye çeşitli okullardaki öğrenciler tarafından bağışlanan, yaş gruplarına göre sınıflandırılan oyuncak ve kitaplar, merkez Yüreğir ilçesindeki Goncagül ve Hatice Hatun anaokullarındaki öğrencilere ulaştırıldı. Güvenlik güçleri ve Kızılay yetkililerinin dağıttığı oyuncakları alan minikler büyük sevinç yaşadı.
 
Kızılay yetkilisi Gülderen Neşeliler ile bir süre bowling oynayan öğrenciler, polisler ile de sohbet etti. Öğrencilere ayrıca ailelerine ulaştırmaları için "Güvenli Yaşam Rehberi" dağıtıldı.
 
Projeyle kentteki 30 okuldan toplanacak oyuncak ve kitaplar, dezavantajlı bölgelerdeki okullarda eğitim gören öğrencilere dağıtılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ