Kırşehir’deki Hayırseverler Plaketle Onurlandırıldı

03/05/2016 Paylaş:   

Kırşehir’de yardım faaliyetlerinin yanı sıra düzenlediği kampanyalarla kan bağışında farkındalık yaratmak adına önemli adımlar atan Türk Kızılayı Boztepe Şubesi destekçilerini unutmadı.
 
Boztepe Şubesi Kadın Kolları üyelerinin el emekleriyle hazırladığı yiyeceklerle donatılan kahvaltılı programda, Kızılay’ın çalışmalarına destek veren sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve basın mensupları ile Kızılay üyelerine teşekkür plaketi verildi. Boztepe Öğretmenevinde gerçekleştirilen organizasyona Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Çukurambar Şubesi Başkanı Uğur Sayın, Boztepe Şubesi Başkanı İbrahim Oflaz ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler”
 
Kızılay olarak, yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında ince eleyip sık dokuduklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, “146 yıllık maziye sahip Kızılay olarak, hiçbir ayrım yapmaksızın insan acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insan hayatını ve sağlığını korumak, insanlar arasında karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, işbirliğini ve insani şartlarda yaşamasını sağlamak için temel gereksinimlerinin karşılanması ivme noktalarımızı oluşturuyor. Bu hedeflere ulaşmak adına Kızılay olarak elimizden geleni yapıyoruz. İhtiyaç duyulan her alanda Türk Kızılayı'na desteğini esirgemeyen bütün kamu kurum ve kuruluşları ile temsilcilerine, sanayici, esnaf, tüccar, sivil toplum kuruluşlarımıza ve basınımızın güzide temsilcilerine bizlere olan desteğini esirgemediği için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Boztepe Şubesi Başkanı Halil İbrahim Oflaz ise, “Kızılay ailemiz hızla büyüyor. Yeni katılımlar ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşacağız” diyerek, geleneksel etkinliklerin sürdürüleceğini ifade etti.