Birleşmiş Milletler Askeri Gözlemci Kursu’na Kızılay Damgası

05/05/2016 Paylaş:   

Genelkurmay Başkanlığı Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi tarafından ev sahipliği yapılan Birleşmiş Milletler Askeri Gözlemci Kursunda, 17 ülkeden 33 katılımcıya Türk Kızılayı’nın uzman eğitmenleri tarafından ilk yardım ve stres yönetimi ve afete hazırlık konularında eğitim verildi.
 
Üç yıldır Türkiye’de düzenlenen Birleşmiş Milletler Askeri Gözlemci Kursu’na katılan kursiyerler verilen eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Türk Kızılayı’nın yurtiçi ve yurtdışındaki başarılı insani yardım çalışmalarını tebrik ettiklerini dile getirdiler.
 
Türk Kızılayı İlk Yardım Eğitimleri
 
Türk Kızılayı ilk yardım eğitimleri ile insanların, acil durumlar karşısında doğru bilgi ve beceriyle gereken müdahaleyi yapabilmelerini hedefliyor. İlk yardım eğitimci eğitimi almış gönüllü eğitimciler tarafından, günümüze kadar yüz bini aşkın katılımcıya eğitim verilmiştir.
 
Türk Kızılayı ilk yardım eğitimleri, Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliği kapsamında, Türk Kızılayı şubelerine bağlı olarak faaliyette bulunan 33 ilk yardım eğitim merkezinde, görevli uzman eğitimciler tarafından başarıyla sürdürülüyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara uluslararası geçerliliği de olan ilk yardımcı sertifikası verilmektedir. İlk yardım ve ilk yardım eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi www.ilkyardim.org.tr adresinden alınabilmektedir.