Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kızılayına Destek

08/05/2016 Paylaş:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kızılay Başkanı Ahmet Ulubay ile geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan işbirliği protokolüyle çalışmalarına 2005 yılından bugüne dek destek verilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kızılayına daha geniş kapsamlı olarak destek sağlanacak.
 
İşbirliği protokolü için Genel Başkan Dr. Kınık’la bir araya gelen Ulubay, Olağan Genel Kurul'da Kızılay Genel Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla da Kınık’a tebriklerini dile getirdi. Her iki tarafında imzaladığı işbirliği protokolüyle afet kapasitesinin geliştirilmesi, afet uzmanları eğitimi, kan bağış sistemi kurulması ve birçok kapasite arttırma çalışmalarını içeriyor.
 
“Sözümüzü yerine getirdik”
 
Daha önceki Kıbrıs ziyaretinde destek alanlarının arttırılacağını söylediklerini belirten Genel Başkan Dr. Kınık, “Bu protokolü imzalayarak sözümüzü yerine getirdik. 2005 yılından bu yana destek verdiğimiz Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyeti Kızılayının kapasitesinin artması için elimizden geleni yapacağız. İnşallah bundan sonraki dönemde adından söz ettiren bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kızılayı göreceğiz.” dedi.