Anneler Günü’nde Annelere Koştuk

09/05/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Anneler Günü’nde de anneleri yalnız bırakmadı. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Yönetim Kurulu üyeleri şehit, engelli ve huzurevinde yaşayan anneler ile bir araya geldi.
 
Türk Kızılayı Merter Şubesi, Engelsiz Yaşam Vakfı ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Geleneksel Anneler Günü etkinliğinde şehit, engelli anneleri ve huzurevinde yaşayan anneler buluştu.
 
“Kızılay dualarınızla faaliyetlerini sürdürüyor”
 
Üniversitenin Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun alanında düzenlenen buluşmaya Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Merter Şube Başkanı Erhan Tan ile Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan katıldı.
 
Etkinlikte bir konuşma yapan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık “Böyle bir günde Kızılay'ın da annelerle birlikte olması ayrı bir mutluluk vesilesi. Kızılay bizi millet yapan 148 yıldır devletimizin, milletimizin yanında o asil yürüyüşünü devam ettiren bir çınar. Sizlerin destekleriyle, dualarıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Ben bu güzel anneler günü etkinliğinde özellikle yavrularını ahirete uğurlamış olan o çok kıymetli annelerimize sabırlar diliyorum. Cennet ayaklarının altında müjdesi verilen annelerimizin anneler gününü kutluyorum” diye konuştu.
 
Prof. Dr. İsmail Yüksek ise, “Burada benim onlarca annem var. O da bana ayrı bir mutluluk veriyor. Sizlerle beraber olmak güzel. Bu üniversite sizin. Biz burada olduğumuz müddetçe size ev sahipliği yapacağız” dedi.
 
Tören yemek ikramı, çiçek ve hediye sunumu ile sona erdi. Merter Şube Başkanı Erhan Tan da etkinliğe katkıda bulunan tüm bağışçılara teşekkür ederek, plaket verdi.
 
Zeynep-M. Nedim Oyvar Konukevi’ne ziyaret
 
Anneler Günü’nde bir başka etkinlik ise Türk Kızılayı Şişli Şubesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren İstanbul’daki Zeynep-M. Nedim Oyvar Konukevi sakini anneler için düzenlendi. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, eşi Dr. Hatice Öztürk Kınık, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, Şişli Şube Başkanı Yavuz Haberdar, Kartal Şube Başkanı Müjdat Keçeli ve yönetim kurulu üyeleri konukevi sakini anneleri odalarında tek tek ziyaret ederek çiçek ve hediye verdi.
 
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren konukevi sakinleri, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’a verilen hizmetten dolayı teşekkür ettiler.     
 
Sivil toplum kuruluşlarını Kızılay buluşturdu
 
Genel Başkan Kınık, gün içinde önemli bir etkinliğe daha katıldı. Türk Kızılayı Avcılar Şubesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirdiği sivil toplum kuruluşları buluşmasına katılan Kınık, burada yaptığı konuşmada, “Kızılayımız güçleniyor ve güçlenen Türkiye'ye de güç katıyor. Yakında yaklaşık bin şubeye çıkacağız. Yeni dönem hedeflerimizden birisi de her eve bir Kızılay gönüllüsü kazandırmaktır. Çocuklarımıza ilkokuldan itibaren Kızılaycılık bilincini aşılayacağız. Uluslararası anlamda da bizden yardım bekleyenlere el uzatacağız ve kötü günlerinde yanlarında olacağız. Kızılay sizindir, Kızılay'a yardım edin, üye olun” dedi.
 
Şube Başkanı Ferhan Çerkez’in şube çalışmaları hakkında sunum yaptığı etkinliğe katılan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ise Türk Kızılayı’nın kuruluşundan günümüze kadar taşıdığı öneme işaret etti.