İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Yılın STK’sı Ödülü

09/05/2016 Paylaş:   

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin 12. İletişim Ödülleri sahiplerini buldu. Spor, sanat ve medyada ‘yılın en’lerine verilen ödüllerde ‘Türk Kızılayı Yılın Sivil Toplum Kuruluşu’ ödülünün sahibi oldu.
 
 İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin seçimiyle verilen 12. İletişim Ödülleri spor, sanat ve medya dünyasını buluşturdu. En İyi Sanatçı Ödülü’nü alan Gülşen ve Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Ödülü’nün sahibi Ediz ödül töreninde sahne aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin seçimiyle Yılın Sivil Toplum Kuruluşu ödülü Türk Kızılayı’nın oldu.

Ödül törenine katılan Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerine,  Rektörlüğüne ve akademisyenlerine teşekkür etti. Türk Kızılayı’nın 148 yıldır sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sardığını söyleyen Hüseyin Can, “Kızılay bugün ülkemizde güvenli kan temini, kök hücre, afet ve sosyal yardım alanlarında halkımıza hizmet veriyor. Geldiğimiz noktada Türk Kızılayı sadece ülkemizin değil dünyanın da önde gelen yardım kuruluşlarından biri, bir dünya markası. Tüm bu çalışmalarımızı siz gençlerimizin de arasında bulunduğu gönüllülerimiz ve profesyonel kadrolarımız ile yürütüyoruz. Geleceğin mimarları olan üniversite gençliği bizler için çok önemli. Başta İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri olmak üzere ülkemizin birçok üniversitesinde gençlerimiz sadece akademik başarılarıyla değil sosyal sorumluluk, gönüllülük alanlarında da kan bağışıyla, sosyal yardımlarla adeta birbiriyle yarışıyor. Üniversitelerimizdeki Kızılay Kulüplerimizin çatısı altında gençlerimiz iyilik için buluşuyor  ” dedi.
 
12. İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu
 
Akev Onur Ödülleri: Can Gürzap, Göksel Kortay, Rasim Öztekin, Sinan Bengier. Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: Denize En Çok Mavi Yakışır, Yılın En İyi Gazetesi: Habertürk, Yılın En İyi Haber Kanalı: Kanal 24, Yılın En İyi Kadın Spikeri: Şebnem Sunar, Yılın En İyi Erkek Spikeri: Serdar Cebe, Yılın En İyi Radyo Kanalı: Powertürk, Yılın En İyi Romantik Komedi Dizisi: Kiralık Aşk, Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu: Elçin Sangu, Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı: Barış Arduç, Yılın En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Zahide Yetiş’le, Yılın En İyi Talk Show Programı: Beyaz Show, Yılın En İyi Spor Kanalı: NTV Spor, Yılın En İyi Spor Programı: Telegol, Yılın En İyi Sabah Haberi Programı: Günaydın Türkiye, Yılın En İyi Magazin Programı:Pazar Sürprizi, Yılın En İyi Radyo Programı: Aleyna Emine Horasan, Yılın En İyi Yarışma Programı: İşte Benim Stilim, Yılın En İyi Kadın Sinema Oyuncusu: Ezgi Mola, Yılın En İyi Erkek Sinema Oyuncusu: Murat Boz, Yılın En İyi Tiyatro Oyunu: Kibarlık Budalası, Yılın En İyi Moda Dergisi: Vogue Türkiye, Yılın En İyi İnternet Haber Sitesi: Hürriyet, Yılın En İyi Dizi Yönetmeni: Hamdi Alkan, Yılın En İyi Hava Durumu Sunucusu: Gökhan Abur, Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı: Ediz, Yılın En İyi Sanatçısı: Gülşen, Yılın En İyi Sağlık Programı: Medikal, , Yılın En İyi Tartışma Programı: 5N1K Cüneyt Özdemir, Yılın En İyi Magazin Röportajı Ödülü: Yüksel Şengül, Yılın En İyi Fotoğrafçısı : Ümit Karalar, Yılın En İyi Ekonomi Ödülü: NTV Para, En İyi Komedi Sanatçısı: Serhat Kılıç, Yılın En İyi Drama Dizisi: O Hayat Benim, Sosyal Medya Fenomeni: Mehmet Burak Torun, Yılın En İyi Hafta sonu Haber Programı: Çalar Saat Hafta Sonu olarak belirlendi.