Kızılay Gençliği Büyüyor

10/05/2016 Paylaş:   

2020 stratejik eylem planında 2 milyon gönüllüye ulaşmayı hedefleyen Türk Kızılayı, bu yoldaki adımlarını hızlandırdı. Özellikle gençlere kapılarını ardına kadar açan Kızılay, geri dönüşleri almaya başladı. Türkiye’nin dört bit tarafındaki Kızılaycı gençler harekete geçerken, üye sayısı da artıyor. Üniversite gençliği Kızılay çatısı altında buluşuyor. Son olarak Ankara Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu faaliyete başladı.
 
Üniversitenin İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen törenin ardından resmi olarak açılışı yapılan Genç Kızılay Topluluğu “İyilikte birlik olmak istiyoruz” diyerek tüm üniversitelilere çağrıda bulundu.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Yurdabekçi, Sabahattin Tezdiğ, Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu, Fakülte Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayla Kaplan da genç Kızılaycıları bu önemli programda yalnız bırakmadı.
 
“Gençleri destekleyeceğiz”
 
Törende bir konuşma yapan Genel Başkan Kınık, sivil toplum kuruluşlarının gönüllüleriyle birlikte var olduğunu, bu nedenle gönüllülere daha çok imkan tanıyan sivil toplum kuruluşlarının güçlü olacağını söyleyerek, Kızılay’ın yeni dönemde gönüllülüğe ve gönüllüye daha fazla yer açacağını söyledi. Özellikle gençleri Kızılay hareketinin içinde daha fazla görmek istediğini vurgulayan Kınık, gençleri destekleyeceklerini, onlardan gelen geri bildirimleri dikkate alacaklarını dile getirdi.
 
“Kızılay ve benzeri yardım kuruluşlarında gönüllü olarak yer almanız önemli. Bireysel olarak hayata geçiremediğiniz birçok iyiliği Kızılay’da yapabilir, geliştirebilirsiniz. Bir arada bulunmamız o nedenle önemli. Gönüllülük insani yücelten bir iştir. Sizleri Kızılay çatısı altında görmekten mutluluk duyuyorum” diyen Kınık, Kızılay’ın faaliyetlerine ilişkin de detaylı bilgi verdi.
 
Gençlerden gelen soruları da cevaplandıran Kınık, tören sonrasında gençlerle fotoğraf çektirdi. Yapılan çekilişle de genç Kızılaycılara Kızılay ilk yardım çantası hediye edildi.