Katar Hayır Derneği’nden Teşekkür

10/05/2016 Paylaş:   

Katar Hayır Derneği’nin Türkiye ofisinin açılışına katılan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a Kızılay’ın Katar Hayır Derneği’ne verdiği desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.
 
Ankara’da gerçekleştirilen Katar Hayır Derneği’nin Türkiye ofisinin açılışına Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve çok sayıda davetli katıldı. Özellikle Türkiye’deki Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardım etmek üzere derneğin Türkiye ofisini açtıklarını söyleyen Katar Hayır Derneği Başkanı Tafreej Korba, Kızılay’ın verdiği destekler için teşekkürlerini ifade etti. Türkiye’deki desteklerinden dolayı Kızılay adına Genel Başkan Kınık’a birde teşekkür plaketi verdi.  Genel Başkan Kınık ise yardım ulaştırmaya çalışan herkesin destekçisi olduklarını dile getirdi.
 
Katar Yardım Derneği
 
1980 yılında kurulan Katar Yardım Derneği şuan 26 ülkede bulunan bölgesel ofisleriyle 60 ülkede hizmet veriyor. Türkiye’de ise daha çok Suriyelilere yönelik yardım faaliyetleri yürütüyor. Katar Hayır Derneği Başkanı ise Tafreej Korba’dır.