İyiliksevenler Bu Sefer Pendik Sahil Yolunda Koştu

16/05/2016 Paylaş:   

Her zaman daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak adına farklı projelere imza atan Türk Kızılayı, Ankara Kızılay meydanında başlattığı Kızılay İyilik Koşusunun ikincisini Pendik Sahil Yolunda gerçekleştirdi. Pendik’teki Kızılay İyilik Koşusunun ev sahipliğini ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ ve Pendik Belediyesi yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen İstanbul koşularından Fun Run Series Pendik Koşusu, Spor AŞ ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Kızılay İyilik Koşusu olarak gerçekleştirildi. Tek kategori olarak düzenlenen koşuda 7 kilometrelik parkur hazırlandı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da sporcularla birlikte 7 kilometrelik parkuru tamamladı. Yarışa en yaşlı atlet ünvanıyla katılan Kızılay İyilik Koşusu Takımı üyesi 89 yaşındaki Milli Atlet Erdoğan Dulda ise, spor yapmanın önemini herkese anlatmak ve Kızılay’a destek olmak için koşuya katıldığını belirterek, gençleri spora davet etti.

“Kızılay Olarak İyilik Koşusunu Marka Haline Getireceğiz”

Kızılay İyilik Koşusuna destek veren herkese teşekkürlerini ifade eden Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, “İstanbul’da güzel bir günde 1500’ü aşkın sporcunun katılımıyla Kızılay İyilik Koşusunu gerçekleştirdik. 89 yaşındaki Erdoğan amcamızla beraber koştuk. Bu defa İstanbul’da düzenlenen koşuyu kasım ayında ilk defa Ankara’da başlatmıştık. Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep olmak üzere toplamda dört ilimizde planladığımız bu etkinlikle iyiliğe dikkat çekmeyi, sivil topluma dikkat çekmeyi amaçladık. Pendik Belediyesi İstanbul Büyükşehir Spor AŞ ve Atletizm Federasyonuna da katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kızılay olarak İyilik Koşusunu marka haline getireceğiz. Dünyada ismi anılan güzel bir koşu olacak.” dedi.

Koşunun sonunda dereceye girenlere plaket ve madalyaları verildi. Kızılay İyilik Koşusu’nun tüm katılımcıları ise günün kazananı kabul edilerek madalya ile ödüllendirildi. Ayrıca etkinlik alanına gelen vatandaşlara ise madensuyu ve çorba ikramının yanı sıra ilk yardım bilgilendirmesi yapıldı.  Kızılay İyilik Koşusundan elde edilen gelir Türk Kızılayı’nın projeleri olan “Sevgi Bohçası” , “Aşevi”  ve “Özel Eğitim Sınıflarının Tefrişatı”na aktarılacak.