Haber Arşivi

5 / 5
18/05/2016

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kızılay Mutfağında

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez bir dizi temaslarda bulunmak için gittiği Kilis’te Kızılay Mobil Mutfağı da ziyaret etti. Burada Kızılay çalışanları ile görüşen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Görmez, Suriyelilere her zamankinden daha fazla destek olunması gerektiği mesajı verdi.
 
Türk Kızılayı tarafından Kilis’te kurulan ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın desteğiyle sınır ötesindeki Suriyeliler için sıcak yemek pişiren Mobil Mutfağı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, günlük 10 bin kişilik sıcak yemek pişiren mobil mutfak ve sınır ötesine yemek dağıtımı konusunda bilgi aldı.
 
Burada Kızılay ekibiyle de uzun süre süre görüşen ve mobil mutfakta incelemelerde bulunan Başkan Görmez, Türkiye sınırına yakın bir mesafede zor şartlarda yaşamak durumunda kalan Suriyelilere yardımların artarak devam edeceğini söyleyerek, Kızılay ile Diyanet Vakfı’nın işbirliğinin buna güzel bir örnek olduğunu sözlerine ekledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ