Kızılay Gazzeli Yetimleri Unutmuyor

18/05/2016 Paylaş:   

Abluka altındaki Gazze’de uzun yıllardır insani yardım faaliyeti sürdüren Türk Kızılayı, toplumun her kesimine ulaşmaya, yaralara merhem olmaya çalışıyor. Dönem dönem Gazze’deki yetimlere de yardımda bulunan Kızılay, yetimlere hizmet veren Al Amal Yetimhanesi’nde kapasite artırma çalışması yürütüyor.
 
Çatışmalarda ailesini kaybeden çocukların barındığı, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı, bölgenin en iyi tesisi olarak kabul edilen Al Amal Yetimhanesine daha önce maddi desteğin yanı sıra ekipman ve malzeme desteği de veren Türk Kızılayı, bu defa kapasite artırma konusunda destek verdi.
 
Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun kararıyla yetimhanenin mevcut binasında kapasite artırmak için inşaat çalışması başlatıldı. Ambargo nedeniyle inşaat malzemelerinin Gazze’ye girişinde büyük sorunlar yaşanmasına rağmen inşaatın hızla tamamlanması için çaba harcayan Kızılay, ek tesisi üç ay içinde tamamlamayı planlıyor.
 
Yaklaşık 180 bin dolar bütçesi olan inşaat tamamlandığında Yetimhanenin kapasitesi yaklaşık yüzde 20 oranından artmış, daha fazla çocuk bu özel şartlardan yararlanma imkânı bulmuş olacak.