Kızılay’dan Miniklere Okul Öncesi Eğitim

19/05/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bitlis Şubesi, ihtiyaç sahibi çocukların okul öncesi eğitimlerini alabilmeleri için önemli bir projeye imza attı. 20 öğrencinin modern şartlarda eğitim almaları için hazırlanan sınıfı Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ de ziyaret ederek, hayata geçen proje hakkında detaylı bilgi aldı.
 
“Sodesle Geleceğe” adını taşıyan proje kapsamında hizmete başlayan ve her türlü donanımı Bitlis Şubesi tarafından yapılan anasınıfını bölgedeki Kızılay şubelerinin başkanlarıyla ziyaret eden Tezdiğ, tüm şubelere örnek olan proje sayesinde ihtiyaç sahibi çocukların okul öncesinde de iyi eğitim almasına katkı sağlandığını söyledi. “Türk Kızılayı olarak ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kıyafet, ev eşyası ve maddi destek başta olmak üzere birçok konuda yardımcı oluyoruz. Eğitim konusunda ise dolaylı yardımlarımız bulunuyor. Bu proje eğitime doğrudan destek verdiğimiz projelerden biri olarak dikkat çekiyor” diyen Tezdiğ, bu tür projelerin diğer şubeler tarafından da hazırlanarak, sayılarının artırılmaya ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.
 
Tezdiğ, anasınıfındaki miniklerle de uzun süre oyun oynadı, onlara Kızılay hakkında kısa bilgiler verdi.
 
Afet Yönetim Merkezlerinde İnceleme
 
Yönetim Kurulu Üyesi Tezdiğ, bölge ziyaretleri kapsamında Kızılay’ın Yerel Afet Yönetim Merkezlerinde de incelemelerde bulunuyor. Muş Yerel Afet Yönetim Merkezi’ni ziyaret ederek, afet konusundaki hazırlıkları yerinde inceleyen Tezdiğ, önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek çalışmalara ilişkin de şube başkanları başta olmak üzere merkez personeline bilgi verdi.