Çorlu Şubesi’nden Önemli Kampanya

19/05/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Çorlu Şubesi kan bağışında kullanılmak üzere mobil kan bağış aracı alınabilmesi için bir kampanya başlattı. Şube, kampanyaya dikkat çekmek için Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ın da desteğiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
İlçede faaliyette olan Kan Alma Merkezi’nde kullanılmak üzere 3 yataklı, ufak ve dinamik, her yere daha kolay ve daha az yakıtla ulaşabilen bir araç almayı hedeflediklerini belirten Şube Başkanı Selime Dodurka, “Bu aracı temin etmek için en büyük güvencemiz kendilerini her zaman yanımızda hissettiğimiz yardımsever Tekirdağ halkıdır. Şimdiye kadar yapılan yardımların Çorlu Kızılayı tarafından en ufak kuruşuna kadar, titizlikle insanlık yararına kullanıldığını kamuoyumuz iyi bilmektedir. Şimdi yine, halkımıza güvenerek yola çıkıyor ve kendilerinden araç kampanyamız için destek istiyoruz” dedi.
 
Başlangıç olarak 15 Mayıs tarihinde Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Koleji’nde oynanacak olan Çizmeli Kedi adlı çocuk tiyatrosunu organize ettiklerini belirten Dodurka, gelirin araç için kullanılacağını söyledi.
 
Huzurevi sakinlerine ilk yardım eğitimi
 
Şube bünyesinde faaliyetini sürdüren İlk Yardım Merkezi farklı bir organizasyona imza attı. Merkez tarafından Çorlu Huzurevi sakinlerine ve çalışanlarına eğitim verildi. Eğitim sonrasında katılımcılar sertifikalandırıldı.
 
Sosyal yardımlarını da aralıksız sürdüren Şube, hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan yüzlerce parça kıyafeti İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı.