Türkiye'nin Yıldızları Kızılay İçin Söyleyecek

21/05/2016 Paylaş:   

Sanatçılar Orhan Gencebay, İrem Derici, Soner Sarıkabadayı, Serdar Ortaç, Serkan Kaya ve Cenk Eren, Türk Kızılayı yararına konser verecek. Konserden elde edilecek gelir sayesinde ihtiyaç sahibi daha fazla insanın yüzü gülecek.
 
Açılış konuşmasını Orhan Gencebay'ın yapacağı “Türkiye'nin Yıldızları Kızılay İçin Söylüyor” konseri, 29 Mayıs'ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek. Sanatçılara İskender Paydaş ve orkestrası eşlik ederken, 14 dansçısıyla Adil Şan da “Diriliş” dansını sahneleyecek.
 
Vatan Şaşmaz'ın sunacağı konserde Nilüfer ve Sezen Aksu'nun sahne kostümleri de Türk Kızılayı yararına açık artırmayla satışa sunulacak.
 
Sanatçılar Kızılay’ın Yanında
 
Konser Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin girişimleriyle organize ediliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı ve aynı zamanda Genel Merkez Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Yıldırım, konserde sahne alacak sanatçıların ve katkıda bulunan Sezen Aksu, Orhan Gencebay ve Nilüfer'in yaklaşımlarının, Kızılay konusundaki hassasiyetlerinin bir ispatı olduğunu vurguladı.
 
Yıldırım, Türkiye'nin en sevilen sanatçılarının Türk Kızılayı ile birlikte olduğunu, gönülden ve varlıklarıyla destek verdiklerini görmekten onur duyduklarını belirterek, gençlerle bu tip buluşmaları çoğaltmayı planladıklarını, bu buluşmalarla hem Türk Kızılayı'na kaynak yaratılacağını hem de Türk Kızılayı'nın gülen yüzünü göstereceklerini kaydetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Denizbank, Mastercard, Kızılay Maden Suları, Beştepe Güvenlik ve Ons Reklamcılık tarafından desteklenen konserin biletleri, "biletix.com" internet sitesinde satışa sunuldu.