Haber Arşivi

5 / 0
23/05/2016

Yabancı Akademisyenlere Kızılay Dersi

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında Türkiye’ye gelen kamu görevlileri ve akademisyenlere Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi verildi.
 
“Türkiye’nin Kamu Diplomasisi Faaliyetleri Projesi–Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı (KATİP)” kapsamında Ankara’da bulunan misafirler Türk Kızılayı Etimesgut Yerleşkesini ziyaret etti, Afet Operasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
 
Burada kendilerine ulusal afet yönetimi konusunda Ayşe Coşkun, uluslararası insani yardım çalışmaları konusunda Burcu Ayvazoğlu ve kan hizmetleri konusunda Dr. Metin Kalender tarafından geniş kapsamlı bilgi verilen yabancı kamu görevlileri ve akademisyenler, Kızılay’ın faaliyet alanları ve yapılanması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 
Sorularıyla Kızılay hakkında daha fazla bilgi alamaya çalışan misafirler, kendi ülkelerindeki ve bölgelerindeki Kızılay çalışmalarını, bundan sonra, yakından takip edeceklerini belirttiler.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ