Yabancı Akademisyenlere Kızılay Dersi

23/05/2016 Paylaş:   

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında Türkiye’ye gelen kamu görevlileri ve akademisyenlere Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi verildi.
 
“Türkiye’nin Kamu Diplomasisi Faaliyetleri Projesi–Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı (KATİP)” kapsamında Ankara’da bulunan misafirler Türk Kızılayı Etimesgut Yerleşkesini ziyaret etti, Afet Operasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
 
Burada kendilerine ulusal afet yönetimi konusunda Ayşe Coşkun, uluslararası insani yardım çalışmaları konusunda Burcu Ayvazoğlu ve kan hizmetleri konusunda Dr. Metin Kalender tarafından geniş kapsamlı bilgi verilen yabancı kamu görevlileri ve akademisyenler, Kızılay’ın faaliyet alanları ve yapılanması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 
Sorularıyla Kızılay hakkında daha fazla bilgi alamaya çalışan misafirler, kendi ülkelerindeki ve bölgelerindeki Kızılay çalışmalarını, bundan sonra, yakından takip edeceklerini belirttiler.