Haber Arşivi

5 / 5
26/05/2016

Batman Şubesi’nden Terör Mağdurlarına Yardım

Güneydoğu Anadolu bölgesinde terör nedeniyle mağdur olan ailelere yardım elini uzatan Türk Kızılayı, bu konuda şubeleriyle önemli işlere imza atıyor. Batman Şubesi de çalışmalara destek veriyor. Şube yakın zamanda terör mağduru vatandaşlara Kızılay Gıda Kart dağıtmaya başlayacak.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Ali Tezdiğ, “Uzun süredir süren terör operasyonlarında Güneydoğu Anadolu Bölgesinde artık sona gelindi. Terörden temizlenen bu ilçelerde yıkılan, hasar gören evlerin yeniden inşa süreci başlamış durumda. İlimize göç eden ailelerin mağdur olmaması için Türk Kızılayı Genel Merkezi bir dizi önlem aldı. Bunlardan biri de Kızılay Kart. Bu kartların bir kısmı, Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile beraber vatandaşlarımıza dağıtıldı. 12 ilçemiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı mağduriyetlerin giderilmesi için titizlikle çalışmalar yapılmış ve bütün yardımlar başlamıştır. Hedefimizin Doğu ve Güneydoğu’da mağdur olan halkımızın günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek gıda yardımında bulunmak” dedi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ