Haber Arşivi

5 / 0
26/05/2016

Canik Şubesi “Kimsesizlerin Kimsesi” Oluyor

Türk Kızılayı Canik Şubesi yine önemli bir sosyal yardım çalışmasına imza attı. İlçenin Tuzaklı mahallesinde tek başına yaşam mücadelesi veren yaşlı kadına yardım eli uzatan Şube, hayırseverler tarafından bağışlanan eşyaları eve ulaştırdı.
 
Evin badana ve boyasının mahalle muhtarı tarafından yapıldığını, Şube olarak ise evdeki eski eşyaların yenileriyle değiştirilmesi konusunda çalışma başlattıkları belirten Şube Başkanı Hatice Örs, “Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile temin ettiğimiz malzemeleri kendi ellerimizle yerleştirdik. Bir ev için ne gerekiyorsa temin ettik. Bize destek veren hayırseverlerimiz sayesinde bu malzemeleri temin ettik. Bu teyzemizin çocuğu yok. Biz onun çocuklarıyız. Gönüllülerimizle beraber sahip çıkacağız. Mahalle muhtarımıza ve destekçilerimize teşekkürler ederim” dedi.
 
Rehabilitasyon merkezine ziyaret
 
Şubesi Gençlik Kolları ile Kadın Kolları’nın bir diğer etkinliği ise Rehabilitasyon Merkezi ziyareti oldu. Şube Başkanı Örs, ziyarete ilişkin şunları söyledi: “Bugünün gençleri ile geçmişin gençleri bir arada” sloganıyla düzenlediğimiz ziyaret bugünün gençlerine bir gün yaşlanacaklarını hatırlatmak, gençliklerinin kıymetini bilmelerini yaşayarak anlatmayı sağlamaktı. Gençlerimiz büyükleri ile hediyeleşerek onları torunlarıymış gibi ziyaret ettiler. Unutmayalım, geçmişinden ders almayan geleceğinden mutlu olamaz.”
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ